Суббота , Август 24 2019
Главная / Интересное / Які були весільні традиції: як це було

Які були весільні традиції: як це було

Весільні традиції: як це було. Кожна пара, готуючись до такої знаменної події в житті, як весілля, завжди заздалегідь продумує все до дрібниць: обстановку в ресторані, образи нареченого і нареченої, різні аксесуари, які вражають уяву… Проте зараз мало хто пам’ятає про таких необхідних раніше весільних заходах, як весільні обряди, які в давнину вважалися невід’ємною частиною будь-якого одруження. Зараз досить зайти в весільний салон і Вам організовують весілля за Вашим бажанням. А тепер до минулого: що ж це за обряди? Початковим обрядом сватання вважалося. І це далеко не просте пропозицію руки і серця, як думають зараз багато. Багато років тому цей процес відбувався так: родичі нареченого разом з ним приїжджали до хати нареченої, щоб та разом з батьками змогла оцінити майбутнього чоловіка і вирішити спільно, чи прийде ця людина до двору в їх сім’ї. Саме з цього моменту нареченій категорично заборонялося здійснювати які-небудь дії: виконувати домашні обов’язки, пересуватися там, де хочеться, або, гірше того, зовсім покидати будинок.
 Остання дія дозволялося тільки у супроводі батьків нареченої або подруг, і то – з метою запрошення на весілля гостей. Далі слідували оглядини. Оглядинами тривав обряд сватання: через кілька днів після звершення першого ритуалу наречений повинен був знову разом з родиною відвідати будинок нареченої, але тепер вони мінялися ролями – тепер дівчина повинна була показати за невеликий час все кількість позитивних якостей, якими вона володіє, а в цей час батьки нареченого оцінювали придане.

Які були весільні традиції: як це булоЯкі були весільні традиції: як це було

Варто відзначити, що весь процес супроводжувався піснями. Щоб показати, що дівчина не згодна вийти заміж за цього нареченого, їй було досить просто вийти до нього. Після відбувався змову. Це був один з найбільш значущих процесів під час підготовки до одруження. Після закінчення оглядин, через тиждень або трохи більше, наречений з родиною знову був до дому нареченої. Якщо відбулася змова – значить, наречений сподобався дівчині та її сім’ї під час попередніх візитів, інакше до етапу змови пара б просто не дійшла.

Під час змови тривали переговори, що завершуються складанням договору, що зобов’язує нареченого одружитися на обраній ним дівчині. У сучасному світі це назвали б заручинами. Так, весілля ставала неминучою для обох сторін. Дівчина під час укладення договору за столом не була, їй дозволялося лише передати подарунки нареченому. До весілля молоді люди не мали права бачитися, щоб зберегти чистоту і невинність відносин, що зароджувалися. Потім слід було рукобитие. Це був заключний етап, схожий багатьом зі змовою, але під час проведення його молодим людям дозволялося бачитися. Їх садили за стіл, подруги нареченої заспівували весільні пісні, що вихваляють пару.
 Нареченій на даному етапі дозволялося тільки голосити, а за нареченого все можливе виконували представники його сім’ї. Невід’ємною частиною будь-якої весілля вважався дівич-вечір. Раніше це були не просто дні перед весіллям, проведені в суспільстві подруг в злачних місцях, як це відбувається зараз – у давні часи на дівич дівчина ставала жінкою шляхом розплітання її коси, дівчину мили в бані, готували її до весілля, щоб наречена не осрамила родину своїм зовнішнім виглядом. Дівчата-подружки плели вінок нареченій, а потім його спалювали або віддавали іншим подругам – це означало остаточне прощання з девической вільної життям і вступ до дорослі шлюбні відносини.

Які були весільні традиції: як це булоЯкі були весільні традиції: як це було

У деяких випадках, за згодою нареченої, отрезалась її коса, потім передававшаяся нареченому – це символізувало передачу невинності та краси її майбутньому чоловікові. Відразу після вінчання дівчині міняли зачіску: заплітали коси 2, які згодом накривалися хусткою, або ж закручували волосся в пучок і прикривали спеціальним головним убором. Навіщо? Все дуже просто: волосся жінки можна було бачити лише її чоловікові. Заслужити статус зрадниці в той час було дуже просто: достатньо було просто вийти до сторонньому чоловікові з розпущеними косами. Наприкінці весілля чоловік і дружина разом відвідували батьківський дім нареченої. Це означало остаточне вступ дівчата в шлюбну життя, становлення дівчини в батьківському домі не його мешканцем, а лише гостем.

Які були весільні традиції: як це було

Окремим ритуалом вважався процес «розкриття нареченої». По завершенні вінчання тепер уже законні дружини спускалися в комору, де разом вечеряли, а після проводили шлюбну ніч. Таким чином, можна зробити висновок, що втрачені традиції творили справжнє відчуття таїнства та урочистості вступу в шлюб. Чому б саме вашій родині не стати першими зважилися відродити їх?