Суббота , Июль 20 2019
Главная / Интересное / Cкарги людини на поганий зір — астигматизм

Cкарги людини на поганий зір — астигматизм

Нерідко скарги людини на поганий зір викликає поширене захворювання очей, що називається астигматизмом. Дослівний переклад цього слова з латини — втрата фокусу.

Причини виникнення астигматизму

Cкарги людини на поганий зір - астигматизмПричиною розвитку захворювання стає викривлення рогівки або кришталика, які в нормі мають форму сфери. Внаслідок астигматизму вони в різних місцях мають різний радіус кривизни. Тому у хворому оці світло щоразу заломлюється по-новому, і одержуваний оком результат спотворюється. У нормі фокус в очному яблуці налаштований на сітківку, але з-за астигматизму картинка може частково надаватися ближче або далі, тому людина частинами бачить чітко, а місцями розмите. Столова ложка овальної форми криве дзеркало, яке допоможе уявити, як саме астигматизм спотворює зорове сприйняття.

Стадійність захворювання

Наскільки висока ступінь розвитку астигматизму позначається кількістю діоптрій.

Існують 3 ступеня описуваного захворювання:

  • легка — 0-3 D;
  • середня — 3-6 D;
  • важка -6 D і вище.

Іншим показником астигматизму є його вісь, виражена в градусах.

Види астигматизму

Те, яку частину очі вражає захворювання, визначає вид астигматизму. Він може бути роговичным і хрусталиковым. Рогівка заломлює світло сильніше, ніж кришталик, тому рогівковий тип астигматизму знижує зір більше, ніж кришталиковий.

З часу виявлення розрізняється астигматизм вродженого і набутого виду.

Астигматизм, присутній в дитячому періоді, може бути різної інтенсивності. Менше 0.5 D є допустимим і носить назву функціонального. Така ступінь астигматизму не знижує зору. В результаті астигматизму в 1 D і вище дитина бачить відчутно гірше, і така ситуація підлягає виправленню за допомогою окулярів.

Травми очей, різні їх пошкодження та операції призводять до того, що тканина рогівки зарубцьовується, і з’являється другий тип астигматизму — придбаний.

Методи лікування астигматизму

Астигматизм – захворювання, насилу піддається виправленню. Тим не менш офтальмологи застосовують три методи лікування:

  • Очкова корекція;
  • Носіння контактних лінз;
  • Лікування хірургічним шляхом з використанням лазера.

В окулярах, призначених для хворих астигматизмом, повинні бути присутні так звані циліндри (лінзи циліндричної форми). Носіння таких окулярів, особливо при тяжкій формі астигматизму може мати небажані наслідки, наприклад, може паморочитися голова боліти очі. Оскільки даний тип очок лікарі називають «важким», приступити до їх носіння можна тільки після ретельного підбору. Крім того, зір при носінні окулярів може змінюватися, і це вимагає регулярної перевірки зору в офтальмологічному кабінеті.

З допомогою контактних лінз або окулярів можна боротися з основним симптомом захворювання — поганим зором, але не з самою хворобою. Остаточно виправити астигматизм можна тільки оперативним шляхом.

Cкарги людини на поганий зір - астигматизмПри хірургічному методі лікування проводиться нескладна операція з використанням лазера. Наркоз застосовується місцево і триває близько 15 хвилин, з яких лазер впливає на зоровий орган лише півхвилини. Операція характеризується легкою і швидкою реабілітацією. Пацієнт бачить непогано вже після пари годин після закінчення операції, а повне відновлення займає близько тижня.

Чому не можна запускати астигматизм?

Якщо не вживати ніяких заходів для лікування астигматизму, може розвинутися косоокість, різко сісти зір, з’явитися головний біль і зоровий дискомфорт. От чому хворим не слід нехтувати профілактичними відвідинами лікаря-офтальмолога.